Feng shui a nappaliban
A nappali az a tér, ahol a család közösen tölti az idejét, ezért kényelmesnek és praktikusnak is kell lennie.
A feng shui kiemeli, hogy a nappali a bejárathoz legyen közel, és ne a hálószobák után következzen a lakás legtávolabbi pontján, mert ez azt jelzi, hogy az ilyen otthonokban élők magánéletüket alárendelik a külvilágnak, más személyeknek, illetve annak az életterületnek, ahol a nappali található.
Fontos, hogy ne zsúfoljuk tele a nappalit, hanem inkább törekedjünk arra, hogy levegős környezetben a legfontosabb tevékenységek számára legyen megfelelő a berendezés.
A tér rendezése: a szoba közepét ne foglalja el semmi. Erre azért is van szükség, hogy a térérzetet tágítsuk-növeljük, illetve ne akadályozzon minket a szabad közlekedésben. Nappalinkban csak a mindennapi használatra, illetve a szoba stílusához leginkább passzoló tárgyainkat tartsuk.
Az ülősarkok területét növényekkel és kellemes hangulatot biztosító helyi megvilágításokkal tehetünk még otthonosabbá.. Kerüljük, hogy az ülőhelyeket átlósan egy sarokba állítsuk vagy ajtónak háttal elhelyezkedni se ajánlatos.
Minél nagyobb egy nappali, annál ideálisabb az energia áramlása. Ha nincs elég nagy terünk, javíthatunk rajta tükrökkel, fehér falakkal és minél világosabb berendezéssel.
Az ideális padlóburkolat a parketta. Nem akadályozza az energiaáramlást, sőt nagyon kedvező fa-energiát áraszt és meleg színével anyaga természetességével harmóniát sugároz.Ha járólappal van borítva nappalink, használjunk kisebb szőnyegeket, hogy melegebbé varázsolják a teret – kivéve télen padlófűtés esetén.
A helyiség akkor tűnhet a legpozitívabbnak, ha világos, meleg természetes színek dominálnak benne, pl. világossárga, barátságos rózsaszín, világos föld színek, meleg narancs és pasztell színek.